Як зберегти здоровий зір під час пандемії: загрози та рекомендації

  очіЗбільшення обсягу екранного часу може викликати перенапруження очей та призвести до розладів зору, що негативно впливають на психічне та фізичне здоров'я. Багато хто з нас вже відчув це на собі. І саме тому сьогодні ми говоримо про деякі вправи для очей, які позбавлять вас від дискомфорту в очах та погіршення зору. Крім того, наші очі – це така сама слизова оболонка, як і ніс та ротова порожнина, тобто вони також можуть бути вхідними воротами для коронавірусної інфекції. Про те, як себе захистити, піде мова у сьогоднішньому матеріалі.
КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ:
  • Згідно з даними ВООЗ, станом на сьогоднішній день спалах коронавірусу вразив понад 5 мільйонів людей у всьому світі.
  • Коронавірус може потрапляти в організм через очі, ніс або рот і викликати інфікування.
  • Через режим ізоляції обсяг екранного часу також значно збільшився, що піддає наші очі високому ризику інфікування та захворювання.
  Спалах коронавірусу та подальша загальнонаціональна ізоляція, яку наразі продовжено, хоч і з незначними послабленнями, призвели до того, що ми всі обмежуємось перебуванням в наших домівках, що неминуче збільшило обсяг нашого екранного часу. Хоча робота з дому передбачає використання наших ноутбуків, настільних комп’ютерів та мобільних телефонів, навіть коли ми не працюємо, ми “залипаємо” в телевізори або смартфони, бездумно прокручуючи стрічку соціальних медіа.
  Однак повністю нашої вини у збільшенні обсягу екранного часу немає, тому що ми обмежені перебуванням в наших домівках, де небагато чим можна себе зайняти. Навіть коли ми намагаємося потренуватися або приготувати нову страву, нам доводиться звертатись до Інтернету, а отже, і використовувати наші телефони або ноутбуки в пошуках найкращої вправи чи найновішого рецепту.
  Все це може викликати перенапруження очей та призвести до їх пошкодження. Важливо скоротити обсяг екранного часу, щоб очі залишались здоровими та менш сприйнятливими до інфекцій.
  Не варто забувати також і про соціальне дистанціювання та встановлення пріоритетів відносно особистої гігієни, що може допомогти у запобіганні будь-якого типу інфекцій. Очі – не основне місце потрапляння вірусів до організму людини, але запобіжні заходи все ж необхідні!
 Нижче наведені поради, які допоможуть вам зберегти здоров’я ваших очей під час режиму ізоляції, а також зменшити ризик зараження коронавірусом через очі.
  • Уникайте контакту рук з очима. Миття рук та уникнення контакту з очима допоможуть запобігти будь-якому інфекційному захворюванню. Намагайтесь не терти очі, оскільки наші пальці в основному містять мікроби, які можуть легко в них потрапити. Завжди мийте очі холодною водою, коли повертаєтесь знадвору. Уникайте тертя очей й тому, що це може призвести до сухості очей і посилити свербіж.
  • Використовуйте окуляри замість контактних лінз. Під час цієї пандемії важливо підтримувати окуляри в чистоті. Якщо ви використовуєте футляр для окулярів або тканину для їх витирання, то, будь ласка, часто їх чистіть, щоб уникнути розростання грибків. Ніколи ні з ким не діліться своїми окулярами і очищуйте їх належним чином до або після використання. У цій ситуації рекомендується носити окуляри замість контактних лінз, хоча немає ніяких підтверджених доказів, що окуляри забезпечують додатковий рівень захисту.
  • Пацієнтам похилого віку та пацієнтам з супутніми захворюваннями слід бути обережними. За умови низького імунітету люди похилого віку дуже сприйнятливі до швидкого інфікування. Дотримання гігієни очей рекомендується людям похилого віку та пацієнтам з будь-якими хронічними захворюваннями, особливо гіпертонією та діабетом. Діабетикам також рекомендується регулярно перевіряти рівень цукру в крові та рівень артеріального тиску, оскільки це може призвести до підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ), що може постійно спричиняти проблеми із зором. Завдяки незначному додатковому догляду можна запобігти серйозним хворобам очей, особливо пацієнтам з діабетом.
  • Дотримуйтесь здорового та поживного харчування. Збалансоване харчування корисне також і для загального стану здоров’я. Так, ваш добовий раціон повинен обов‘язково включати: джерела білку – м‘ясо курятини, індички, риби, яйця, кисломолочні продукти з невисоким вмістом жиру; джерела корисних жирів – нерафіновані рослинні олії, горіхи, жирні сорти риби; фрукти та овочі мінімум 500 г на добу, і також слід обов’язково включати продукти, корисні для здоров'я очей.
Вправи для релаксу
  Далі мова піде безпосередньо про вправи, які можуть бути особливо корисними для людей, які стикаються з цифровим перенапруженням очей, що трапляється при тривалому користуванні комп’ютерами. Отже, читайте далі, щоб дізнатись про вправи для очей, виконуючи які ви зможете попрощатися з напругою очей, а також зміцнити очні м’язи.
1. Правило 20-20-20
  Ви зосереджуєтесь на екранах комп'ютерів цілий день? Тоді іноді ви можете зіткнутися з цифровим напруженням очей. А щоб полегшити очі і м’язи, слід щодня включати правило 20-20-20. У цьому людині доводиться дивитися на щось на відстані 20 футів (6 метрів) протягом 20 секунд кожні 20 хвилин під час роботи за комп’ютером.
2. Рухи очей
  Навіть незначна кількість рухів очима допоможуть вам зменшити їх напругу. Тож у наступній вправі повільно рухайте очима вгору, а потім вниз. Повторіть це тричі, а потім повільно рухайте очима вліво-вправо. Повторіть цю вправу три рази. Ви також можете рухати очима за годинниковою стрілкою,  проти годинникової стрілки та по діагоналі.
3. Фігура "8"
  В цій вправі потрібно дивитись на стіну або на підлогу на відстані близько 2,5 метрів. А потім обережно рухати очима у формі фігури "8". Продовжуйте відслідковувати уявну 8 протягом 30 секунд, потім можете повторити цю вправу дзеркально, в іншу сторону.
4. Вправа з олівцем
 Багато лікарів рекомендують цю вправу як частину зорової терапії. Вона ідеально підходить для людей, які більше дивляться на екрани або читають на близькій відстані, оскільки це допомагає людям з недостатністю конвергенції. Для цієї вправи вам потрібно тримати олівець, або ви можете просто використовувати великий палець на відстані руки. Обов’язково розташуйте між очима. Продовжуйте дивитися на нього і повільно рухайте олівець або великий палець у напрямку до носа. Знову рухайтеся назад на відстань руки. Повторіть це 20 разів.
5. Вправа на пальмінг
  Це одна з легких, розслаблюючих і заспокійливих вправ. І це працює як теплий компрес для очей. Спочатку потрібно потерти обидві долоні разом, поки вони не стануть теплими. Ви також можете їх помити в теплій воді. А тепер покладіть обидві долоні над закритими повіками. Тепло м'яко нагріє ваші очі і розслабить їх. Продовжуйте повторювати, поки очі не розслабляться.
6. Миготливі вправи
  Очна та психічна втома, а також синдром сухого ока, що може з’явитися, коли ми постійно дивимось на комп’ютер чи мобільний екран довгий час. Ми навряд чи моргаємо, коли дивимося на екран, так як ми дуже зосереджені на тому, що там відбувається.
У цій вправі ви повинні дивитися прямо на порожню стіну. А потім повільно закрийте очі. Тримайте їх закритими близько секунди. Потім повільно відкрийте їх знову. Робіть повільний моргання принаймні 20 разів, і ваші очі будуть відчувати себе освіженими.
Коли звернутися до лікаря?
  Якщо ви спостерігаєте почервоніння очей, розмитість або втрату зору, біль в очах, відчуття роздвоєння зображення, чутливість до світла і сильні головні болі, то вам слід проконсультуватися з лікарем і не ігнорувати ці сигнали основних проблем із очима.
Copyright © Age Free 2021 Все права защищены