Що насправді відбувається з вашим тілом, коли ви зневоднені

dehydration  Серед усіх порад щодо ведення здорового способу життя, пити достатньо води —  це одна з основних, що повторюється знову і знову. Але вам може бути цікаво, звідки такий ажіотаж навколо цієї теми.
  Якщо все інше ви уже зрозуміли, то наскільки насправді важлива гідратація? Одним словом: дуже важлива.
  "Зі структурної чи функціональної точки зору вода —  це мийний засіб та засіб для очищення нашого організму", — каже Зак Буш, лікар, який спеціалізується на внутрішній медицині та ендокринології. Вода потрібна кожній клітині вашого організму, щоб нормально функціонувати, пояснює він, і це життєво важливо для того, щоб допомагати нашим органам працювати з токсинами, які ми всі вдихаємо та їмо щодня.
Читайте далі, щоб дізнатися про вплив зневоднення на ваш організм та поради, як зберегти достатню кількість рідини в тканинах, яким вона найбільш потрібна.
 
 
Ваш мозок
  Коли ваше тіло зневоднюється, то клітини надсилають сигнал у мозок, який говорить вам, що ви хочете пити. Але зневоднення впливає на ваш мозок і більш дивовижним чином.
Хоча механізм до кінця не вивчений, зневоднення пов'язане із погіршенням настрою та зниженням показників когнітивної діяльності. Огляд, проведений у червні 2013 року в Журналі Американського коледжу харчування, показав, що навіть рівень зневоднення всього 2 відсотки був достатнім для погіршення працездатності у завданнях, що вимагали уваги, психомоторних навичок та навичок короткочасної пам'яті.
Невелике дослідження, проведене в лютому 2012 року, опубліковане в Журналі харчування, виявило, що навіть легкої дегідратації було достатньо, щоб викликати погіршення настрою.
  Зневоднення також може спричинити такі проблеми мозку, при яких рівень електролітів впаде занадто низько. Електроліти — це такі мінерали, як калій та натрій, що допомагають електричним сигналам проходити між клітинами. Якщо у вас занадто мало електролітів, може статися “поломка” або порушення цих сигналів, що може спричинити мимовільне посмикування м’язів і навіть судоми, повідомляє клініка Майо.
Зверніть увагу!
Діти молодшого віку та літні люди мають нижчий рівень води та більш схильні до дегідратації, за даними Академії харчування та дієтології.
 
Ваші нирки та сечовидільна система
  Коли ви зневоднені, ваші клітини надсилають сигнал гіпоталамусу, який виділяє гормон під назвою вазопресин, відомий як антидіуретичний гормон (АДГ). Цей гормон підказує ниркам виводити менше води з крові, що призводить до того, що сечі стає менше і вона темніша та більш концентрована.
Нирки — це основний фільтр для вашої крові, і без належної рідини вони не можуть вигнати природні продукти розпаду та токсини з вашої крові, говорить доктор Буш. "Дивно, але ваші нирки здатні переміщати аж 55 галонів рідини на день".
Якщо ви залишаєтеся зневодненими протягом тривалих періодів часу, то нирки повинні працювати аж надто важко. Це може спричинити гостру травму нирок — форму пошкодження, яка призводить до більш високого ризику захворювання нирок, повідомляє Національний фонд нирок.
  Більше того: "Нестача споживання рідини може стати головним фактором утворення каменів у нирках", — розповідає Джулі Стефанські, RDN, LDN, дієтолог і речниця Академії харчування та дієтології. Люди, які живуть в теплому сухому кліматі, і ті, хто багато потіють, можуть бути схильні до більш високого ризику, ніж інші, згідно з даними клініки Майо.
 
Ваша кров
  Ваше тіло потребує рідини, щоб утворити кров, тому коли рівень рідини падає, то і об'єм крові теж.
  "Кровообіг потребує достатньої кількості рідини в організмі для підтримки відповідного артеріального тиску", — каже Стефанські. Зневоднення може призвести до гіпотонії або низького артеріального тиску, що у свою чергу може спровокувати втрату свідомості.
Врешті це може призвести до надзвичайного стану, що називається гіповолемічним шоком, коли низький об'єм крові призводить до падіння артеріального тиску та кількості кисню в крові, повідомляє Національна медична бібліотека США. Серце не здатне перекачувати достатню кількість крові по всьому організму, що може призвести до порушення роботи органів.
  Коли кров стає густішою, ваше тіло збільшує частоту серцебиття та частоту дихання, щоб компенсувати це, по суті, приводячи організм у стан стресу.
"Це не дивно відчувати головний біль, втому, напругу очей, зниження статевого потягу та зниження якості сну, оскільки мозок перебуває у стані “бийся або тікай", — говорить доктор Буш.
 
Ваша травна система
  Вашому кишечнику потрібна достатня гідратація, щоб нормально функціонувати. Вода необхідна для оптимальної моторики (переміщення їжі через вашу травну систему) та здоров'я кишечника.
 "Без регулярного прийому рідини дефекація може бути ускладненою", — говорить Стефанські.
Зневоднення також може пошкодити слизову оболонку кишківника та ваш мікробом (нормальну мікрофлору кишківника), що шкідливо як для травлення, так і для загального здоров’я.
 
Ваша шкіра
  Хоча ви можете цього не усвідомлювати, ваша шкіра насправді є найбільшим органом вашої імунної системи, говорить Стефанські. Здорова шкіра діє як природний бар'єр проти мікробів з навколишнього середовища, але недостатнє споживання рідини може спричинити розтріскування губ і суху шкіру, куди можуть потрапляти хвороботворні мікроби.
  Хороша гідратація необхідна для здорової шкіри. Так, дослідження, проведене в серпні 2015 року в Клінічній косметичній та дослідницькій дерматології, виявило позитивну кореляцію між станом шкіри та гідратацією.
 
Отже, скільки вам потрібно води?
  Звичайній дорослій жінці потрібно 11,5 склянок води в день, тоді як чоловікові потрібно 15,5 склянок, відповідно до даних Академії харчування та дієтології. Середньостатистична людина отримує приблизно 20 відсотків потрібної води через їжу, а значить, жінки повинні пити близько 9 склянок на день, а чоловіки —  12,5. Якщо відштовхуватися від ваги, то на 1 кг маси тіла ви повинні споживати близько 30 мл чистої води на добу.
 
Поради щодо гідратації
 
1. Не чекайте, поки вам захочеться пити
  Стефанські каже, що всі мають різний рівень інстинкту спраги, що може означати, що ви п'єте менше, ніж потрібно саме вам. "Замість того, щоб покладатися на спрагу, плануйте кількість прийомів великої склянки води протягом дня", — каже вона.
Пам’ятайте: якщо відчуваєте спрагу, то ви вже зневоднені.
 
2. Перевірте свої походи до туалету
  Отримуйте сигнали від перерв на похід до туалету.
"Експерти рекомендують нам пити достатньо, аби сечовипускання було кожні три-чотири години. Сеча повинна бути світло-жовтого кольору", — говорить Стефанські. "Якщо ви взагалі не мочитеся або ваша сеча темного кольору, можливо, ви не пили достатньо".
 
3. Освіжіть прийоми води
  Будь-яка рідина зараховується до загального споживання рідини, тому якщо вам не подобається звичайна вода, змішайте її ще з чимось. Додайте скибочки лимону і огірка у звичайну воду, щоб зробити її цікавішою, або приготуйте чашку чаю. Чай з трав є гарною заміною простої води, але Стефанські попереджає, що важливо перевірити взаємодію організму з чаєм, якщо ви приймаєте ліки або маєте хронічну хворобу.
 
4. Слідкуйте за рівнем кофеїну та алкоголю
  Хоча чашка кави чи коктейль технічно зараховується до вашої щоденної норми води, кофеїн та алкоголь — це діуретини (речовини, що стимулюють сечовипускання), тобто вони можуть призвести до того, що ви фактично втратите воду. Тому не забудьте збалансувати алкогольні напої мінімум такою ж кількістю H2O.
 
5. Їжте свою воду
  Справа не лише у воді. "Багато ефективної гідратації ми отримуємо насправді через нашу їжу", — каже доктор Буш. "Тож такі продукти, як огірок та селера — це потужний спосіб потрапляння води в організм, що ефективніший за склянку води".
Вживання в їжу фруктів і овочів, багатих на воду,  — хороший спосіб підвищити рівень гідратації, одночасно збільшивши споживання вітамінів, мінералів та клітковини.
 
6. Палео чи Кето? Додай ще H2O
  Дієти з високим вмістом білка можуть бути зневоднюючими, тому особливо важливо регулярно пити воду, якщо ви дотримуєтесь дієти палео або кето. "Якщо ви перебуваєте на дієті, збагаченій білками, вам потрібно по-справжньому працювати над збільшенням кількості овочів, що мають у собі воду, аби компенсувати потенційний зневоднюючий ефект білка", — говорить доктор Буш.
 
Джерело Livestrong
Copyright © Age Free 2021 Все права защищены