Не палити і бути соціально активним — це ключі до довголіття

dovgolittya  Дослідники з Університету Отаго відкрили деякі секрети довголіття завдяки новим дослідженням. Вони виявляють, що загальними рисами довгожителів Нової Зеландії є те, що вони не палять та залишаються соціально активними навіть впродовж старшого віку.
  Доцент Йорам Барак, консультант-психогеріатр, каже, що результати свідчать про те, що люди можуть мати певний контроль над процесом старіння.
  "Вибір не палити та підтримувати соціальні зв’язки —  це найкраща інвестиція, яку ви можете зробити для успішного старіння", — говорить він.
  "Бути соціально активним — це означає фізично виходити з дому, бути подалі від сім’ї та спілкуватися з людьми, наприклад, зустрічатися з друзями, волонтерити або брати участь у таких заходах, як відвідування концерту або гра в гольф", - говорить професор Барак.
  Разом зі своїм колегою професором Полом Глю з кафедри психологічної медицини та доктором Шароном Лейтч із кафедри загальної практики та охорони здоров'я в сільській місцевості доцент Барак вирішив дослідити змінні, пов'язані з винятково здоровим старшим віком.
  "Ми можемо дати кілька рекомендацій, щоб спробувати допомогти людям старіти здорово."
  Дослідники вивчали дані 292 довгожителів, які не мали поширених хронічних захворювань, таких як діабет, депресія, деменція та гіпертонія. Вони також включали інформацію, що стосується ще 103 377 літніх людей старших 60 років. Усі ці люди проживали у приватних оселях у громаді, а не в будинках престарілих.
  Результати усіх вікових груп показали соціальну залученість учасників —  вони беруть участь у соціальних заходах з багаторічним інтересом.
  Показники депресії та діабету постійно знижуються зі збільшенням віку, а показники деменції знижуються після 80-річного віку. Частота гіпертонії зросла майже на 30 відсотків у віці від 60 до 100 років.
  Є дані, що фізичні вправи покращують здоров'я та збільшують тривалість життя, але в цьому дослідженні більшість учасників мали подібний профіль фізичних навантажень і не було достатнього поширення тривалості чи інтенсивності фізичних навантажень для перевірки впливу на старіння.
  Однак серед обстежених груп висока фізична активність була пов'язана з найменшим ризиком деменції.
  Станом на 2011 рік, у Новій Зеландії проживає від 400 до 500 довгожителів. З них менше 40 людей були старші 105 років. Середній вік опитаних у дослідженні становив 101 рік.
  Довгожителями частіше виявляються жінки (75 відсотків), і в будь-якій віковій групі жінки, швидше за все, позбавлені загальних хронічних захворювань, про які йдеться вище.
  "У жінок більша тривалість життя, і, отже, більш імовірно, що вони будуть представлені у столітньому дослідженні. Однак якщо не брати це до уваги, чоловіки до 100-річного віку швидше одужують від поширених захворювань", — каже доцент Барак.
  Це дослідження встановило, що в Новій Зеландії відсоток довгожителів без хронічних захворювань вищий, ніж в інших країнах.
  Однак це можна пояснити тим, що в цьому опитуванні були розглянуті лише довгожителі, які проживають у громаді, вони, ймовірно, мали вищий рівень здоров’я порівняно з людьми, які живуть у інтернатних установах чи лікарнях.

Джерело Science Daily

Copyright © Age Free 2021 Все права защищены