Підвищений артеріальний тиск під час та після фізичних навантажень може бути маркером захворювання в подальшому житті

tysk  Підвищення артеріального тиску під час фізичних навантажень та затримка його відновлення після фізичного навантаження пов'язані з більш високим ризиком розвитку гіпертонічної хвороби, серцево-судинних захворювань та смерті серед людей середнього та похилого віку. Надмірна реактивність артеріального тиску на фізичні навантаження також є важливими маркерами серцево-судинних захворювань та смертності у людей молодого та середнього віку. Однак лише в небагатьох дослідженнях вивчався зв'язок між реакцією середнього кров'яного тиску на субмаксимальні (менші за максимум, на який здатна людина) вправи та ризиком серцево-судинних наслідків і смертності в літньому віці.
  Дослідники з Медичної школи Бостонського університету оцінили зв'язок зміни артеріального тиску та його відновлення з показниками ранніх до клінічних ознак хвороби серед учасників Фремінгемського дослідження серця (середній вік 58 років, 53 відсотки жінок). Потім вони стежили за цими учасниками, щоб оцінити, чи пов’язані зміни артеріального тиску з ризиком розвитку гіпертонії, серцево-судинних захворювань чи смерті.
  Дослідники зауважили, що вищий і систолічний артеріальний тиск, і діастолічний артеріальний тиск пов'язані з більшим ризиком розвитку гіпертонії. Крім того, затримка відновлення і систолічного, і діастолічного тиску після фізичного навантаження були пов'язані з більш високим ризиком серцево-судинних захворювань та смерті.
  "Те, як змінюється наш артеріальний тиск під час і після фізичного навантаження, надає важливу інформацію про те, чи буде у нас розвиватися хвороба в майбутньому; це може допомогти дослідникам оцінити, чи можна цю інформацію використовувати для кращого виявлення людей, які мають високий ризик розвитку гіпертонії та ССЗ, або смерті в майбутньому", — пояснила авторка Ванеса Ксантакіс, доктор наук, доцентка кафедри медицини та біостатики в Медичній школі Бостонського університету та вчена у дослідженні Фремінгама.
  Ксантакіс рекомендує людям дізнатися свої показники артеріального тиску, обговорити їх зміни під час і після фізичних навантажень зі своїм лікарем та дотримуватися здорового способу життя (включно зі звичайним графіком фізичних навантажень), щоб допомогти знизити ризик захворювання в подальшому житті.
Ці висновки з’явилися в  Журналі Американської асоціації серця.
 
Джерело Science Daily
Copyright © Age Free 2021 Все права защищены