Блог

Гормони щитовидної залози та ожиріння

f7a0a54c92471ac4480e727e4ccf93df XL

Обмінні процеси організму – це складні хімічні реакції, що забезпечують кожну клітину нашого організму необхідною кількістю енергії для її функціонування та існування. Ми спалюємо калорії не лише на тренуваннях, а і у стані спокою, коли просто відпочиваємо: енергія необхідна кожному органу та тканині, які функціонують 24 години на добу. Метаболічні процеси регулюються за допомогою злагодженої роботи ендокринної та нервової систем і одну із ключових ролей у цьому процесі відіграє щитоподібна залоза. Безпосереднім наслідком порушення взаємодії та функціонування окремих ланок цих систем є ожиріння.

Низький рівень основного обміну визнається головним фактором ризику виникнення ожиріння на фоні наявної генетичної схильності. На користь цього твердження свідчить наукове дослідження, у якому брали участь 56 осіб. Половина з яких мали фенотипові прояви і генетичну схильність до ожиріння, а 28 інших осіб не мали жодних проявів. У ході даного дослідження було встановлено, що основний обмін першої досліджуваної групи на 8% нижчий за показники другої групи, основний обмін котрої перебував у межах норми. Також характерно те, що концентрація  вільного трийодтироніну  плазми крові у першій групі також виявилась нижчою, ніж у контрольній групі.

Порівнюючи і ототожнюючи отримані у процесі дослідження дані, можна дійти висновку, що існує пряма кореляція між показниками функціональної діяльності щитовидної залози, рівнем основного обміну та ризиком виникнення ожиріння. Тому важливе прогностичне значення має  визначення основного обміну, аби врегулювати свої добові витрати енергії, потребу у споживанні енергетичних субстратів та виявлення патологій з боку ендокринної системи. Чудовим методом визначення енергетичних витрат організму у стані спокою є метод непрямої калориметрії, що здійснюється за допомогою апаратно-програмного комплексу  метаболографу, принцип дії якого заснований на синхронному визначенні газового складу повітря, що вдихається і видихається. На підставі отриманих показників створюється індивідуальна програма тренувань та харчування, що оптимально задовольняла б усі потреби організму.

+38 050 333 30 33

с 8:00 до 22:00

Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод

Оставьте заявку, администратор Центра свяжется с Вами для консультации и уточнения деталей!

Центр Age Free готов поделиться своими знаниями и опытом современной диагностики состояния здоровья и способствовать каждому врачу, диетологу, спортивному эксперту в ежедневной работе.

Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод

Давайте объединим наши знания и опыт и вместе поможем Вашим пациентам оставаться здоровыми! Оставьте Вашу заявку – мы свяжемся с Вами для уточнения деталей сотрудничества

Неверный ввод
Неверный ввод
Неверный ввод
0.00 UAH

После оплаты, администратор Центра свяжется с Вами для консультации и уточнения деталей!

02068, Україна, м. Київ
вул. Драгоманова, 40 г
e-mail: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.